Už o sedem dní sa pre Slovensko začne európsky šampionát zápasom v Walesom, dnes sa však ešte naši futbalisti museli sústrediť na generálku proti Severnému Írsku, ktorá bola poslednou šancou pre hráčov dokázať svoje kvality Jánovi Kozákovi.

[sociallocker]Zápas sa začal viac-menej opatrne, Slováci však mali výraznú prevahu v držaní lopty. Gól však streliť ani napriek územnej prevahe nedokázali, hoci Róbert Mak mal jednu dobrú príležitosť.

Druhý polčas sa začal v podobnom duchu, pričom prevahu v držaní lopty sme mali stále väčšiu a väčšiu. Postupne sa naši reprezentanti pokúšali o útočné akcie, ktoré však stroskotali, buď na pozornej obrane Severoírov alebo na nepresnej koncovke. Ako sa blížil koniec zápasu, tlak Slovenska rástol. Lepšie povedané súper v Trnave ku koncu na ofenzívu rezignoval, napriek tomu sme však takmer inkasovali z ojedinelého výpadu Írov, keď si Maťo Škrtel stečoval loptu do vlastnej brány. Matúš Kozáčik však dokázal loptu chytiť.

V úplnom závere sa Slováci stále snažili hrať ofenzívne, gól však nestrelil nikto z našich, rovnako ako bez gólu dopadol aj roh súpera z 94. minúty.

Slovensko bolo teda lepšie, herne nesklamalo, napriek tomu sa na nás šťastie neusmialo. Zápas tak víťaza nepozná.

SLOVENSKO – SEVERNÉ ÍRSKO 0:0 (0:0)

Góly: žiadne
Strely na bránu: 3:2
Strely celkovo: 17:4
Držanie lopty: 71%:29%

Základné zostavy:

2aStriedali: Stoch, Duda, Nemec

Zdroj: evysledky.com Foto: Facebook[/sociallocker]