Ak by ste mali možnosť opätovného hlasovania vo voľbách 2020, vložili by ste do urny obálku s totožnou politickou stranou ako 29. februára alebo by ste svoje rozhodnutie zmenili? Agentúra Focus uskutočnila prieskum verejnej mienky, ktorý hovorí jednoznačnou rečou.

V dňoch 14. až 21. mája uskutočnila agentúra Focus pre televíziu Markíza prieskum verejnej mienky, kde 1 011 respondentov odpovedalo, ktorú politickú stranu by dnes volilo do parlamentu. Napriek nepriaznivej situácii ohľadom koronavírusu by voľby opätovne vyhralo OĽaNO so ziskom 22,9 % voličov, avšak Smer-SD šliape strane na päty s podielom 21,6 %.

Na tretej priečke sa umiestnilo s výrazným odstupom hnutie Sme rodina (11,2 %), Ľudová strana Naše Slovensko (9,7 %), Sloboda a Solidarita (8 %) a Progresívne Slovensko (6,5 %). Ďalší výrazný prepad zaznamenala strana Za ľudí, ktorá by sa s 4,3 percentami do parlamentu nedostala, Kresťanskodemokratické hnutie (4,8 %), Strana maďarskej komunity (4,2 %), Dobrá voľba (2 %), Most-Híd (1,5 %) či Slovenská národná strana (1,4 %).

[poll id=”178″]

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: markiza.sk