Polícia Slovenskej republiky informovala verejnosť o šokujúcom čine, ktorého sa dopustil 46-ročný muž z Trnavského kraja. Neuveriteľných 24 rokov mal predstierať, že trpí duševnými poruchami a nie je právne spôsobilý, v dôsledku čoho poberal invalidný dôchodok.

Kriminalisti sa začali zaoberať subvenčným podvodom, ktorého sa dopustil 46-ročný muž z Trnavského kraja. Ako uviedla polícia, na základe získaných dôkazov, znaleckých posudkov a výsluchov bol obvinený zo skutočnosti, že od novembra 1993 do augusta 2017 neoprávnene poberal invalidný dôchodok. Prvýkrát oň mal požiadať tesne po dovŕšení dospelosti, keď mu viacerí lekári diagnostikovali retardáciu stredného stupňa.

Potvrdený zdravotný stav, ktorý od niekoľkých odborných lekárov deklaroval sociálnej poisťovni, predstieral neuveriteľných 24 rokov, pričom úspešný bol aj pri opakovaných kontrolách. “V ambulanciách celé roky simuloval duševné poruchy, ťažko komunikoval, a dokonca bol plne pozbavený spôsobilosti na právne úkony,” priblížila polícia.

Muž mal po rokoch požiadať o prinavrátenie spôsobilosti kvôli práci: V roku 2017 však požiadal, kvôli práci, o prinavrátenie plnej spôsobilosti a vo vypracovanom posudku neboli potvrdené ani zistené diagnózy, na základe ktorých by mal nárok na vyplácanie invalidného dôchodku.” Sociálna poisťovňa mu za predmetné obdobie vyplatila viac ako 56-tisíc eur, kým obvinenému momentálne za podvod hrozí trest odňatia slobody na 5 až 12 rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol, pixabay