Život je nevyspytateľný a nikdy nevieme, kedy bude naše bytie visieť na vlásku. Práve o tejto téme by zaiste mohol rozprávať mladý Slovák, ktorý sa krátko po oslave tridsiatych narodenín dozvedel šokujúcu správu. Jeho život sa tak v priebehu pár hodín zmenil na nočnú moru.

Má iba 30 rokov a už si musel vypočuť krutú diagnózu akútna leukémia. Aj napriek tomu, že ide o jedno z najagresívnejších zhubných ochorení, na faacebookovej stránke Priznania žien sa nesťažoval, ale pochválil sa svojou úžasnou manželkou.

,,Prvé dni boli najhoršie dni v mojom živote. Chorý, sám, v nemocnici som myslel, že je predo mnou posledný mesiac v mojom živote, a že už bude po mne. Keď mi doktorka oznámila, že začíname s chemoterapiou, že je to jediná možná liečba, bol som ešte viac v strese, nakoľko som ani nemal potuchy, čo to vlastne znamená. Nasledovalo 7 dní vysokodávkovanej chemo. Nejedol som behom 14 dní, zhodil som 16 kg, (našťastie, bolo z čoho), neobišli ma aj iné problémy sprevádzajúce chemo,“ vysvetlil na úvod.

Onkologický pacient napokon strávil v nemocnici ďalších 20 dní. Robil si však starosti nielen o seba, ale aj milovanú ženu a dom, ktorý postupne prerábali. Rodina a priatelia dvojici veľmi pomohli, pričom snúbenica navštevovala mladíka každý jeden deň. ,,Pochopil som, že vo svojom živote som hovoril, že máme čas sa zobrať, že máme čas mať deti a zrazu v nemocnici, keď stojíte na hranici života a smrti prídete na to, že toho času v tom živote tak veľa nie je, a že čas je veľmi relatívny pojem. Keď ma pustili po 28 dňoch z nemocnice druhýkrát, bol som pozitívne naladený na vlnu, že všetko bude v poriadku, spravili sme malú rýchlu svadbu, a bol to jeden z najkrajších dní v mojom živote,“ priznal svoju radosť chorý Slovák.

Po svadbe tiež prišla fantastická správa, keď sa pre neho našiel darca kostnej drene. Operácia bola pripravená, no posledné predoperačné vyšetrenie ukázalo, že choroba sa vrátila v plnej sile. Nasledovala opäť hospitalizácia a ďalšia liečba chemoterapie. ,,Dnes mám po tretej chemo. 7 dní som doma, užívam si každú jednu chvíľu, neviem, čo má čaká ďalej, ale viem, že tá žena, ktorá sa mi pred rokmi dostala do môjho srdca (a asi aj ja do jej), stojí pri mne v týchto ťažkých časoch, za čo jej veľmi ĎAKUJEM. Manželka sa musí obracať, aby sme nejako prežili, ale ja jej to všetko vynahradím a budem pri nej vždy stáť. Užívajte si blízkych, kým sú s vami, lebo skutočnú hodnotu uvidíte, až keď tu nebudú,“ odkázal muž, ktorý je rozhodnutý bojovať za každú cenu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Priznania žien  |  Foto: depositphotos.com