Muži zákona sa čoraz viac musia zaoberať nahlasovaním bômb v rôznych štátnych inštitúciách po celom Slovensku. Aj keď v drvivej väčšine ide o planý poplach, polícia sa musí postarať o bezpečnosť všetkých ľudí nachádzajúcich sa v budove. V Košiciach si to v posledných týždňoch zopakovali hneď trikrát!

Na tiesňovej linke bol 14. marca v doobedňajších hodinách zaznamenaný telefonát so slovami: ,,Na Okresnom košickom súde je bomba!“ Pracovníci súdu i návštevníci boli okamžite evakuovaní z budovy, a taktiež bola vykonaná aj pyrotechnická prehliadka s negatívnym výsledkom. Činnosť súdov musela byť prerušená na viac ako dve hodiny.

Rovnaký scenár sa zopakoval aj 24. marca, no i tentokrát sa nástražný výbušný systém nenachádzal v žiadnej z budov košického súdu. Polícia po páchateľovi pátrala, a dokonca mala vytipovanú osobu, pričom čakala na vhodnú príležitosť. Tá sa naskytla 25. mája, keď tiesňová linka zaznamenala ďalší telefonát podobného charakteru.

Kukláči napokon neďaleko košického súdu zadržali 38-ročného muža, ktorý chcel vidieť následky svojich činov na vlastné oči. Pavol spôsobil škodu v podobe ušlej mzdy a odvodov pracovníkov súdu, a taktiež je zodpovedný za náklady súvisiace so zásahom záchranných zložiek. Momentálne sa už nachádza vo vyšetrovacej cele.

Slovák z okolia Košíc priznal, že telefonoval na 112 krátko pred začatím pojednávania, ktorého mal byť účastníkom. Ohlásením falošným bômb chcel oddialiť jeho súdne pojednávania. Za zločin šírenia poplašnej správy mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Polícia SR-Košický kraj  |  Foto: FB/Polícia SR-Košický kraj, Pixabay