Podvodníci začali vo zvýšenej miere ovládať aj sociálnej siete, pričom sa im obete priamo ponúkajú. Nie je tak ťažké vytiahnuť z nevinného človeka aj tisícky eur. Dokonca už došlo aj tragickému prípadu, kedy sa muž rozhodol pod tlakom kriminálnikov spáchať samovraždu!

Páchatelia si pre užívateľov sociálnej sieti pripravili nekalú hru. Vydávajú sa za mladé dievčatá, ktoré sa dajú do reči s neznámymi mužmi. Po istom čase komunikácie sa snažia vytiahnuť od nič netušiaceho Slováka intímne fotografie. Po odoslaní sa mu ozve údajne rodič dievčaťa, pričom ho upozorní, že nevhodný záber poslal maloletej osobe a nahlási ho na polícií.

Nespraví tak iba v prípade, ak dostane zaplatené, pričom ide o tisíce eur. Podobnú situáciu nezvládla jedna z obetí, keďže nemala dostatok peňazí a podvedený muž sa zároveň cítil zahanbený. Nakoniec spáchal samovraždu. Momentálne ide o jednu tragickú udalosť, no muži zákona evidujú čoraz viac takýchto podvodov. ,,Máme zistené, že v jednom prípade obeť zaplatila sumu vo výške 28 tisíc eur,” uviedol Stanislav Španko z Úradu kriminálnej polície PPZ pre noviny.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: depositphotos.com