Česká polícia sa momentálna zaoberá šokujúcim prípadom, pri ktorom zbytočne zomrela Slovenka. Stačil jeden telefonát a všetko mohlo byť inak. Jej spolubývajúci sa však rozhodol, že bude konať neľudsky a napokon na to doplatila bezbranná žena.

Dvojica Slovákov žila v Českej Lípe, pričom muž pracoval, no jeho spolubývajúca bola nezamestnaná a starala sa o domácnosť. Nemala však vybavené zdravotné poistenie. Pred troma týždňami doma nešťastne spadla a utrpela otvorenú zlomeninu ramennej kosti.

Spôsobila si tak bolestivé zranenia, pričom jej z ramena trčali kosti, no lekára či sanitku si nezavolala ona ani spolubývajúci. Ranu čistil zosnulej peroxidom a podával jej lieky proti bolesti. Neskôr však začala otvorená rana hnisať, žena prestala jesť, piť a nebola schopná vstať z postele.

55-ročný Slovák ju naposledy videl 16. marca pred odchodom na nočnú smenu. Po príchode domov už nežila a až vtedy zavolal sanitku. Zdravotníkom tvrdil, že lekársku pomoc neprivolal skôr, lebo sa bál, že bude musieť platiť za výjazd, keďže jeho priateľka nebola poistená. Žena napokon zomrela na septický šok, kým mužovi hrozia dva roky vo väzení za neposkytnutie prvej pomoci v podobe privolania záchrannej služby.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: idnes.cz  |  Foto: FB/ZZS PK, Pixabay