Slovák sa bál zavolať sanitku: Žena dlhé týždne umierala v bolestiach!

Dátum:

Česká polícia sa momentálna zaoberá šokujúcim prípadom, pri ktorom zbytočne zomrela Slovenka. Stačil jeden telefonát a všetko mohlo byť inak. Jej spolubývajúci sa však rozhodol, že bude konať neľudsky a napokon na to doplatila bezbranná žena.

Dvojica Slovákov žila v Českej Lípe, pričom muž pracoval, no jeho spolubývajúca bola nezamestnaná a starala sa o domácnosť. Nemala však vybavené zdravotné poistenie. Pred troma týždňami doma nešťastne spadla a utrpela otvorenú zlomeninu ramennej kosti.

Spôsobila si tak bolestivé zranenia, pričom jej z ramena trčali kosti, no lekára či sanitku si nezavolala ona ani spolubývajúci. Ranu čistil zosnulej peroxidom a podával jej lieky proti bolesti. Neskôr však začala otvorená rana hnisať, žena prestala jesť, piť a nebola schopná vstať z postele.

55-ročný Slovák ju naposledy videl 16. marca pred odchodom na nočnú smenu. Po príchode domov už nežila a až vtedy zavolal sanitku. Zdravotníkom tvrdil, že lekársku pomoc neprivolal skôr, lebo sa bál, že bude musieť platiť za výjazd, keďže jeho priateľka nebola poistená. Žena napokon zomrela na septický šok, kým mužovi hrozia dva roky vo väzení za neposkytnutie prvej pomoci v podobe privolania záchrannej služby.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: idnes.cz  |  Foto: FB/ZZS PK, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...