Polícia Slovenskej republiky informovala verejnosť o závažnom podvode, ktorého sa dopustil 47-ročný muž z Trenčianskeho kraja. Ten bol obvinený z obzvlášť závažného podvodu a sprenevery peňazí, pričom obohatiť sa mal o závratnú sumu!

Obvinený muž, ktorý vystupoval ako konateľ obvinenej obchodnej spoločnosti, ponúkal možnosť nákupu nehnuteľností v dobrovoľných dražbách poškodenému. Ten mal postupne vkladať rôzne sumy peňazí ako rezervačné poplatky za kúpu, kým obvinený mu prisľúbil ich návrat aj s províziou v prípade, že nedôjde k uzatvoreniu kúpnych zmlúv alebo zmlúv o budúcich kúpnych zmluvách.

„Vykonaným vyšetrovaním však bolo doposiaľ dostatočne preukázané, že obvinený už pri podpise zmlúv ohľadne rezervačného poplatku vedel, že nebude schopný zmluvné podmienky dodržať, kúpu nehnuteľností nezrealizuje a zložené rezervačné platby nevráti ako aj dohodnuté provízie,“ uviedla polícia s tým, že mužovi bola spôsobená škoda vo výške 330-tisíc eur.

Páchateľ rovnako uzatvoril dohodu s majiteľom obchodnej spoločnosti z Prievidze ohľadom predaja nehnuteľnosti, pričom podvodom mienil získať ďalšie finančné prostriedky. „Bez vedomia vlastníka nehnuteľností mal zmeniť bankový účet, na ktorý mali byť hradené kupujúcimi kúpne ceny nehnuteľností. Vzhľadom k tomu, že nemal vyhovujúce splnomocnenie na predaj nehnuteľností, nedošlo na katastri nehnuteľností ani k prepisu vlastníckych práv na kupujúcich, od ktorých vylákal kúpnu cenu,“ približuje polícia s tým, že celkovo mal od kupujúcich vylákať sumu vo výške 261-tisíc eur.

V dôsledku ďalších konaní 47-ročného muža bola doposiaľ celková spôsobená škoda zistená vo výške najmenej 1 058 000 eur. „Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne podal na obvineného podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby, s ktorým sa súd stotožnil. Obvinený teda bude vyšetrovaný za dané skutky väzobne. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov,“ uzavrela polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol, pixabay