Zuzana Čaputová už pred časom odhalila, že ona i jej najbližšia rodina čelia v poslednom období nebezpečnému vyhrážaniu, pričom poslala ostrý odkaz Robertovi Ficovi. Medzi ľudí, ktorí sa rozhodli pre radikálne vyjadrenia na adresu prezidentky, patril aj istý 50-ročný Slovák.

50-ročný muž z okresu Pezinok sa rozhodol na sociálnej sieti zverejniť 3-minútové video, v ktorom sa vulgárne vyhráža smrťou prezidentke SR, ako aj poslancovi NR SR a ich rodinám. Video sa začalo šíriť sociálnymi sieťami, a tak sa dostalo aj do rúk trnavských policajtov.

Tí napokon zakročili a v utorok podvečer v Parku Janka Kráľa nebezpečného muža zadržali. Slovákovi, ktorý je viackrát súdne trestaný, pritom namerali v dychu 0,5 promile alkoholu. “Môžeme potvrdiť, že muž, ktorý sa vo videu 3 minúty vulgárne vyhráža smrťou prezidentke, poslancovi NR SR a ich rodinám, bol včera podvečer so súhlasom prokurátora zadržaný policajnými operatívcami,” uviedla polícia so slovami, že je aktuálne podozrivý z trestného činu nebezpečného vyhrážania.

Polícia tiež verejne opakuje, že aj v online priestore sme všetci trestno-právne zodpovední. “Upozorňujeme užívateľov sociálnych sietí, že aj v online svete ste rovnako trestno-právne zodpovední za to, aké informácie zdieľate, zverejňujete a dávate na svoje profily. Polícia vie aj napriek zdanlivej anonymite vo virtuálnom svete osobu stotožniť a obviniť z trestného činu,” prízvukuje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Polícia SR – Trnavský kraj, Zuzana Čaputová