Sobotný prime time patril na televízii Markíza dojímavému príbehu o 10-ročnom Augustovi Pullmanovi, ktorý sa narodil s výraznou vadou tváre. Vo filme, natočenom na motívy bestselleru denníka New York Times, sa okrem hviezd Hollywoodu blysol aj mladý herec Jacob Tremblay, ktorý však v skutočnosti vyzerá celkom inak ako filmový Auggie.

Rodinná dráma Obyčajná tvár (2017) rozpráva príbeh 10-ročného Auggieho, ktorý trpí Treacher Collinsovým syndrómom. Potom, ako jeho matka odloží vlastné záujmy na druhú koľaj a vyučuje syna v domácom prostredí, sa spolu s manželom dohodnú, že chlapec nastúpi do piateho ročníka ako štandardný žiak. Spočiatku trpký osud dieťaťa so zdeformovanou tvárou vyústi do jedinečného záveru, pri ktorom sa za slzy nehanbia ani odolní muži.

Kým v jedinečnej snímke stvárnili postavy rodičov hviezdy Hollywoodu Julia Roberts a Owen Wilson, rolu inteligentného chlapca s túžbou po priateľoch dostal herec Jacob Tremblay. Dnes 13-ročný chlapec je veľkou nádejou umeleckého sveta, pričom svoju kariéru odštartoval v rozprávke Šmolkovia či hororoch Zlo nikdy nespí a Extraterrestrial. Hlavnú rolu stvárnil aj v oceňovanej dráme The Room, ktorá mala okrem iného štyri nominácie na Oscara. Za svoj výkon bol pritom on sám nominovaný na SAG Award za vynikajúci mužský výkon vo vedľajšej roli.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: IG/jacobtremblay, YouTube