ŠK Slovan Bratislava vstúpi už v stredu 18. septembra na pôde Celticu do hlavnej fázy Ligy majstrov. V minulosti sa niečo také podarilo iba trom klubom z našej krajiny a aj preto má Slovan veľkú šancu posunúť hranice, resp. niektoré slovenské rekordy v tejto súťaži. Ktoré?

Rekord č. 3

Slovenské kluby strelili dovedna v Lige majstrov desať gólov, no nikdy sa nestalo, aby niektorí z hráčov strelil dva góly v jednom zápase. Je tu teda výzva pre niektorého z hráčov Slovana, aby sa stal prvým viacgólovým strelcom v zápase Ligy majstrov.

Rekord č. 4

Mohol by Slovan vydržať nedostať gól dlhšie ako 144 minút, čo sa podarilo Artmedii? Uvidíme, Ak áno, urobí nový slovenský rekord v tomto ohľade. Žilina ani Košice nidy neudržali čisté konto a ani nevydržali viac ako 90 minút neinkasovať, ak by sme tých 540 minút brali ako súvislý čas.

No Artmedia doázala neinkasovať od 39. minúty v Porte až do 3. minúty proti Rangersu doma a medzitým hrala 0:0 na pôde Rangers.

Rekord č. 5

Zatiaľ sme hovorili o pozitívnych rekordoch, tak sa v tomto bode pozrime na nejaké negatívne. Keďže Slovan bude hrať až osemkrát, môže mať rekordný počet prehier (Žilina i Košice prehrali po 6 krát), najviackrát môže inkasovať (Žilina lovila zo siete loptu 19 krát.

No v neposlednom rade by bolo určite nepríjemné pokoriť najvyššiu prehru, veď Žilina podľahla Marseille 3. novembra 2010 na domácej pôde pamätných 0:7. Snáď Manchester City ani Bayern Mníchov nedokážu Slovan potupiť ešte výraznejším spôsobom.

Slovan pred vstupom do LM: Ako ju otvorili slovenskí predchodcovia?

Zdroj: Hitky, Wikipedia | Foto: IG/skslovanbratislava