ŠK Slovan Bratislava vstupoval do dvojzápasu proti severomacedónskemu klubu Struga ako veľký favorit, obzvlášť v domácom prostredí mal vyhral čo možno najjasnejšie a urobiť si výhodnú pozíciu pred odvetou 1. predkola Ligy majstrov.

Slovenský šampión odštartoval triumfom v pomere 4:2, ktorý mu dáva pred odvetou solídnu pozíciu, no povedať, že má postup istý, nemožno. Ktoré faktory či skutočnosti nemožno po zápase prehliadnuť?

Návšteva

Viac ako 11 tisíc divákov v hľadisku naznačuje, že sa majú v Slovane od čoho odraziť a v prípade postupu možno očakávať v ďalších predkolách (a verme, že aj v hlavnej súťaži niektorého európskeho pohára) vyššie a vyššie návštevy.

Skupinová fáza je reálna: Žreb prial Slovanu aj druhýkrát!

Autori gólov

Hlavne patriotom muselo zaplesať srdce pri pohľade na to, že všetky štyri góly strelili Slováci. Vo všetkých prípadoch sa jednalo zároveň o starších hráčov, ktorí vyslali jasný signál, že motivácia a ani kvality im nechýbajú. Navyše, Slováci na všetky góly aj asistovali.

Chuť vyhrať

Na jednej strane možno povedať, Že to bola pre Slovan skôr povinnosť, no ukázalo sa, že stačila chvíľa nepozornosti a súper dokázal trestať. Naoko uspokojený Slovan prišiel o svoje dvojgólové vedenie, no v závere bolo cítiť na jeho hre enormnú chuť vyhrať, potešiť fanúšikov a neprísť o ich priazeň.

SLOVAN vs. STRUGA 4:2 (2:0)

Góly Slovana: 16. Mak (Strelec), 36. Weiss (Strelec), 85. Kucka (Marcelli), 91. Kucka (Weiss))

Góly Strugy: 55. Ibraimi, 74. Ibraimi

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava)

Zdroj: Hitky | Foto: IG/Škslovanbratislava