Reprezentačný dres obliekol prvýkrát ešte v roku 2011, keď si zahral v zápase výberov Slovenska a Holandska do 15 rokov. Na rozdiel od mnohých jeho vtedajších spoluhráčov to dotiahol až do seniorskej reprezentácie.

Aktuaĺne už 27-ročný stredopoliar Jakub Hromada patrí siedmym rokom klubu SK Slavia Praha. Zatiaľ v jej drese odohral 106 stretnutí, hoci nikdy nebol úplne nepostrádateľnou postavou základnej zostavy. Trebárs v predošlej sezóne naskočil do 22 duelov a odohral cca 1200 minút.

Na jeseň 2023 odohral len 280 minút a jeho odchod začínal byť reálny. Behom zimy preletela médiami aj fáma o možnom presune do Slovana Bratislava, avšak napokon je jeho novým klubom aspoň do konca tejto sezóny rumunský FC Rapid Bukurešť. Tomu aktuálne patrí 3. priečka a na čelo tabuľky stráca deväť bodov.

V najvyššej rumunskej lige hrá aktuálne podľa webu Transfermarkt 187 legionárov, z toho je najviac Chorvátov (19), dvojciferný počet je aj futbalistov z Brazílie, Argentíny a Portugalska. Slovákov je v túto chvíľu v súťaži šesť a tvoria ôsmu najpočetnejšiu legionársku menšinu. Viac ako Slovákov je tam aj hráčov z Francúzska, Pobrežia Slonoviny a Nigérie.

Zo Slovákov je v Rumunsku trio útočníkov Adam Nemec, Pavol Šafranko a Jakub Vojtuš, okrem nich aj stredopoliar ANdrej Fábry, stopér Branislav Niňaj a teraz teda aj Jakub Hromada.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Šport.sk (@sport_sk)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: IG/newsfromeden