Koncom uplynulého týždňa predviedli policajti pred sudcu v Trenčíne 34-ročnú Adrianu z Dubnice, ktorá sa mala dopustiť priestupku. Už na prvý pohľad podvýživená žena ukradla v potravinách tovar v hodnote 5,26 eura, za čo jej hrozilo minimálne 6 mesiacov za mrežami!

Policajt OO PZ v Trenčianskych Tepliciach vzniesol obvinenie voči 34-ročnej žene pre prečin krádeže. „Obvinená žena odcudzila v obchodnom dome bez použitia násilia potraviny v hodnote 5,26 € a to tým spôsobom, že tento tovar si povkladala do prinesenej kabelky a prešla cez pokladničnú zónu bez zaplatenia,“ uviedla hovorkyňa polície v Trenčíne Danka Adámiková.

Ako dodala, priťažujúcim faktom bola skutočnosť, že Adriana kradla aj napriek tomu, že bola rozhodnutím Okresného súdu v Trenčíne dňa 13. mája 2020 odsúdená pre prečin krádeže. Kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní hoci bol za taký čin v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdený, hrozí mu podľa zákona trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Televízia Markíza pritom vo svojej reportáži uviedla, že stíhaná žena mala od hladu ukradnúť cibuľu či kravský syr, pričom sudca jej uložil podmienečný trest odňatia slobody vo výmere 6 mesiacov so skúšobnou dobou 1 rok. Počas tohto obdobia sa musí zamestnať, prípadne sa preukázať, že sa o prácu intenzívne uchádza.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia, tvnoviny.sk