Počet zamestnancov v bankovom sektore na Slovensku neustále pribúda, pričom už presiahol 20-tisíc pracovníkov. Túto skupinu ľudí určite nepríjemne prekvapila správa o radikálnej organizačnej zmene, pri ktorej by malo dôjsť aj k hromadnému prepúšťaniu.

Národná banka Slovenska (NBS) v nasledujúcich týždňoch prejde obrovskou zmenou, na ktorú doplatia aj zamestnanci inštitúcie. Šokujúca správa im mala prísť prostredníctvom e-mailu. ,,Vážení kolegovia, dovoľujem si informovať, že v Národnej banke Slovenska sa s účinnosťou od 1.marca 2020 uskutoční rozsiahla organizačná zmena v štruktúre odborov, oddelení a úsekov,“ uvádzala sa v texte, ktorý bol určený pre pracovníkov banky podľa portálu index.sme.sk.

V uvedenom email-e sa taktiež nachádza oznam o novom personálnom obsadení na všetkých úrovniach, pričom je NBS pripravená zamestnať nových ľudí aj z externého prostredia. Momentálne by malo byť ohrozených 79 zamestnancov, no toto číslo nie je konečné. „Zmeny boli navrhované výkonnými riaditeľmi dotknutých organizačných úsekov. NBS považuje za nutné hlavné činnosti týchto útvarov aktualizovať a zefektívniť,“ uviedol hovorca národnej banky Peter Majer.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: index.sme.sk  |  Foto: Facebook/Národná banka Slovenska, Pixabay