Slovenskú filmovú scénu zasiahla smutná a bolestná správa o úmrtí známeho režiséra, ktorý získal za svoje diela i viacero ocenení! Bol talentovaným, uznávaným a vo svojom obore rešpektovaným majstrom. Jeho odchod sa dotkol i divadelných hercov!

Nadaný Vladimír Balco sa narodil 16. júla 1949 v malebnom Liptovskom Jane. Počas svojho mladého života sa venoval štúdiu dokumentárnej tvorby na VŠMU. Po skončení štúdia sa vybral cestou, na ktorej točil hrané filmy, medzi ktoré patria napríklad i Postoj, Let asfaltového holuba, Rivers of Babylon a Dážď padá na naše duše.

Okrem hraných filmov sa tento pán režisér, scenárista a dokumentarista v jednej osobe angažoval i v dokumentárnej tvorbe a z toho vzišli i známe filmy ako Hummel, Záchranca ba dokonca i prvá pomoc. Počas roku 1990 natočil dokument, v ktorom vyjadroval vlastný pohľad na dané obdobie. Film niesol príznačný názov Tridsať ton nádeje. Balcova tvorba bola naozaj bohatá a niet divu, že za svoju kariéru získal viacero ocenení medzinárodného charakteru.

Prečítajte si: Obrovská strata pre všetkých Slovákov a Čechov: Navždy nás opustila herecká legenda (†73)!

Správu o smrti herca oznámili jeho kolegovia na sociálnej sieti. Vladimír Balco zomrel  31.augusta vo veku nedožitých 68 rokov a príčinou jeho úmrtia bolo údajné ochorenie, ktorým dlhodobo trpel. Rodine a blízkym kondolujeme úprimnú sústrasť!

Zdroj: tvnoviny.sk | Ilustračná foto: depositphotos.com