Slovenská Niké liga nie je súťažou, ktorá by patrila medzi tie najkvalitnejšie v Európe a ak sa v nej niekto ukáže v dobrom svetle, zvyčajne sa dlho na našich trávnikoch neohreje a ide niekam, kde je vyššia úroveň alebo kde je možnosť si lepšie zarobiť.

Medzi najvýraznejšie postavy Niké ligy v ostatných rokoch patrí útočník Banskej Bystrice Róbert Polievka. Po tom, ako mal byť minulý rok krok od prestupu do Slovana, je vraj teraz na odchode do nešpecifikovaného maďarského klubu.

„Ťažko povedať. Už som sa poučil z takýchto vyjadrení, pretože ľudia sa chytia všetkého. Je niečo dohodnuté, ale stále čakám na potvrdenie. A najmä na dohodu s klubom. Bez toho nechcem nič komentovať,” uzavrel pre RTVS autor 28 ligových gólov v ostatných dvoch sezónach.

Polievka patril k oporám “vojakov” aj predtým v 2. lige, kde za štyri roky nastrieľal presne 50 gólov. Celkovo má v bystrickom drese bilanciu 161 zápasov, 81 gólov a 59 asistencií.

Ak pôjde do Maďarska, bude zaujímavé zistiť, do ktorého klubu 10-násobný reprezentant zamieri. Každopádne, po tom, ako sa hovorilo v ostatných mesiacov nielen o Slovane, ale aj o Plzni, Slávii či talianskej scéne, môže byť tento prípadný krok pre niektorých fanúšikov sklamaním.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Šport.sk (@sport_sk)

Zdroj: Šport.aktuality.sk | Foto: IG/tvmarkiza.sport