Uprednostňujete nákup v kamenných predajniach alebo si radšej objednávate tovar cez internet? Práve online nakupovanie so sebou prináša isté riziká. Oblečenie vám bez vyskúšania nemusí sadnúť a čo je horšie, aj napriek zaplateniu vám vôbec nič ani nemusí prísť. 

Slovenská obchodná inšpekcia v roku 2017 obdržala niekoľko sťažností na internetový obchod rajpradla.sk, preto vyzýva všetkých, aby nákup v tomto obchode dobre zvážili. Ide o e-shop so spodným prádlom za nízke ceny, ktorý neraz prilákal množstvo ľudí, ktorí chceli ušetriť nejaké to euro navyše.

“Z obsahu spotrebiteľských podaní vyplýva, že po uskutočnení objednávky a jej následnom zaplatení, nie je tovar spotrebiteľovi doručený. Viacero spotrebiteľov si taktiež uplatnilo právo odstúpiť od zmluvy do 14 dní bez udania dôvodu, predávajúci odstúpenie akceptoval, avšak peniaze im nevrátil. Navyše, po uskutočnení nákupu a realizácii platby, s predávajúcim nie je možné komunikovať žiadnym zo spôsobov, uvedených na stránke internetového obchodu,” uvádza Slovenská obchodná inšpekcia na svojej oficiálnej stránke.

Keďže je podľa dostupných informácií prevádzkovateľom internetového obchodu spoločnosť Youuu, s. r. o. so sídlom Vranovská 45/1, 614 00 Brno, Česká republika, SOI nemôže zakročiť a vymáhať platby, pretože jej kompetencie siahajú len na podnikateľské subjekty so sídlom na území SR. V prípade spotrebiteľského problému s podnikateľským subjektom z iného členského štátu EÚ majú spotrebitelia možnosť obrátiť sa na Európske spotrebiteľské centrum v SR. 

Akú skúsenosť s nákupom v tomto e-shope máte vy?

Zdroj: soi.sk | Ilustračná foto: freepik.com, soi.sk