Slovenská pošta je opäť nútená reagovať na ohrozenie koronavírusom. Rozhodla sa preto prijať niekoľko radikálnych krokov, ktoré našincom práve v tomto období poriadne skomplikujú život.

Slovenská pošta sprísňuje pravidlá v súvislosti so zásielkami určenými do vlastných rúk, doručenkami či dobierkami. Poštárky už nebudú doručovať zásielky na adresu, no vhodia každému občanovi do schránky žltý lístok, ktorý oznamuje uloženie listu či balíku. Zákazníci tak budú nútení navštíviť vybranú pobočku pošty.

Vzhľadom k uvedenému rozhodnutiu bola predlžená lehota na vyzdvihnutie zásielok o 14 dní, v dôsledku čoho si v niektorých prípadoch môžu Slováci vyzdvihnúť zásielku až do 32 dní. Mnohí ľudia sa však obávajú nákazy COVID-19 a poštu sa boja navštíviť. V týchto dňoch sa však doručujú platobné výmery na dane a poplatky zo strany obcí a miest. Z občanov sa tak veľmi ľahko môžu stať neplatiči.

Slovenská pošta zároveň ohlásila, že počas víkendov budú všetky pobočky pošty na celom Slovensku zatvorené vrátane tých v nákupných centrách. ,,Naši zamestnanci na pobočkách ako aj v teréne prichádzajú do kontaktu s miliónmi obyvateľov. Minimalizovanie kontaktov s obyvateľmi je jedno zo zásadných dôvodov úpravy doručovania niektorých zásielok a to podľa usmernenia regulačného úradu,” uviedla špecialistka pre styk s verejnosťou Slovenskej pošty Eva Rovenská pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook/Slovenská pošta, a.s.