Dieťa je pre rodičov ten najkrajší a najväčší životný dar. Niektorí sa však, žiaľ, musia popasovať s neľahkým osudom a popri láske k svojmu pokladu vynaložiť nemalé úsilie na to, aby bolo jeho detstvo bezproblémové a plné smiechu. To je aj prípad mladých Slovákov, ktorí sa snažia pre svojho synčeka zabezpečiť lekársku pomoc, vďaka ktorej by sa mohol doslova odraziť od dna.

Peter a Ľudmila sú rodičmi malého Theodora, pre ktorého sa snažia zabezpečiť ten najkvalitnejší život. Pár hodín po narodení dostal chlapček silné kŕče, čo mu zapríčinilo poškodenie tkanív v rôznych častiach mozgu. Práve toto narušenie malo za následok silný svalový tonus v celom tele a neschopnosť prirodzeného ovládania všetkých štyroch končatín. Rodičia dieťatka však dostali nádej na zlepšenie zdravotného stavu vďaka inštitúcii v Mexiku, ktorá sa zaoberá liečebnou metódou kmeňovými bunkami.

Vzhľadom na skutočnosť, že predmetná liečba je pre mladú rodinu nesmierne finančne náročná, prostredníctvom stránky Ľudia ľudom vytvorili verejnú zbierku. “Keď sme prvýkrát počuli o liečbe v Mexiku, tak sme boli skôr skeptickí, no po bližšom oboznámení sa s touto liečebnou metódou a na základe pozitívnych výsledkov sme zmenili názor,” hovoria s nádejou ťažko skúšaní rodičia. “Je to liečba, ktorá by mohla obnoviť poškodené tkanivá v mozgu a teda sfunkčniť dráhy centrálnej nervovej sústavy. Mexiko nám dáva nádej, že sa Teo raz postaví na nohy, chytí hračku alebo povie prvé slovo. No všetko ukáže čas,” uvádzajú vo verejnej výzve.

Rodine zo Slovenska sa podarilo kontaktovať nemocnicu v Mexiku, kde im bola prisľúbená liečba, pričom komunikovali i s ľuďmi, ktorých detičky už zákrok absolvovali. “Veríme, že toto by mohla byť tá správna cesta, ako by sa Teo mohol doslova odraziť od dna,” veria rodičia Theodora. Zákrok, ktorý vykazuje pozitívne výsledky, však stojí 17 200 dolárov a práve z tohto dôvodu žiadajú Slovákov o pomoc. “Ďakujeme vám za pomoc, za každé jedno €, za zdielanie výzvy a predovšetkým za Tea,” dodávajú mama a otec ťažko skúšaného chlapčeka.

V prípade, že máte možnosť alebo ste rozhodli pomôcť malému Theodorovi, urobiť tak môžete >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ludialudom.sk, Facebook/P.V.