Tradične na prelome rokov slovenská verejnosť, no aj skauti a hokejoví experti sledujú prestížny hokejový šampionát hráčov do 20 rokov. Slováci na ňom čakajú na úspech v podobe cenného kovu takmer desaťročie, konkrétne od bronzu v roku 2015.

Minulý rok nás mnohí pasovali do pozície adepta na medailové umiestnenie, napokon sme, žiaľ, vypadli vo štvrťfinále po predĺžení s Kanadou, za ktorú strelil dva góly (vrátane víťazného) generačný talent Connor Bedard.

Aktuálne je o našich šancách v súvislosti s MS U20 2024 predčasné debatovať, veď nie je jasné, ktorí hráči skutočne posilnia náš výber a aké mená budú mať k dispozícii súperi.

Vieme však, že medzi našich súperov v skupine budú patriť Česi, Švajčiari, Nóri a favoritom skupiny bude zrejme USA. To znamená, že v prípade postupu bude našim súperom niekto z pätice Kanada, Švédsko, Fínsko, Nemecko a Lotyšsko.

Už pred pár dňami sme sa dozvedeli, že za Slovensko bude hrať aj draftová desiatka z tohoto roku Dalibor Dvorský, ktorý po nevydarenom pôsobení v najvyššej švédskej lige žiari v kanadske juniorskej OHL. V 14 zápasoch má na konte bilanciu 10+12, v poslednej pätici zápasov získal až jedenásť kanadských bodov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený St. Louis Blues (@stlouisblues)

Horúcou novinkou ale je, že vedenie organizácie Calgary Flames uvoľní pre potreby našej reprezentácie draftovú šestnástku a hráča, ktorý v tejto sezóne pre zranenie zatiaľ nehral. Dorazí Samuel Honzek! Ten v minulej sezóne vo WHL získaval cca 1,3 bodu na zápas a predtým už ako neplnoletý začal strieľať góly za A-tím Trenčína v Extralige.

„Áno, nemali s tým žiadny problém. Podporujú ma v každom mojom rozhodnutí a chcú, aby som šiel na šampionát pripravený a zdravý na sto percent,” potvrdil Honzek svoju účasť na turnaji v rozhovore pre TVNOVINY.sk.

Honzek mal hrať už počas uplynulého víkendu. „Myslel som si, že to bude už v uplynulý víkend, ale tímový terapeut a lekári sa zhodli, aby som ešte týždeň počkal. Dúfam teda, že už v prvý decembrový víkend nastúpim. Chcem sa dať čo najskôr dokopy a veľmi sa už na to teším. Chcem ísť na majstrovstvá sveta do 20 rokov,” prezradil náš skvelý mladý útočník.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Samuel Honzek (@honzo_29_)

Zdroj: TV Noviny | Foto: IG/honzo_29