Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia, no aj sĺz. Domáca legenda Martin Škrtel na tlačovej konferencii ohlásil, že kvôli zdravotným problémom s chrbtom musí svoju kariéru ukončiť. Na poslednom zápase Trnavy s Dunajskou Stredou sa tak aj stalo a odchod futbalistu sa nezaobišiel bez dojatia a emotívnych reakcií.

Martin Škrtel (37) si v sobotu obliekol poslednýkrát dres číslo 37 a odohral zápas Spartak Trnavy proti Dunajskej Strede (1:0). Futbalista na poslednej tlačovej konferencii ohlásil, že mu lekár vzhľadom k zdravotným problémom s chrbtom neodporúča behy, skoky či dopady. 37-ročný futbalista tak ohlásil ukončenie kariéry.

Športová legenda hrala počas pôsobenia taktiež v Trenčíne, ruskom Zenit Petrohrad alebo anglickom Liverpoole. Úspešný futbalista odchádzal zo sobotňajšieho trnavského trávnika v dohodnutej symbolickej 37. minúte, kedy sa prerušila hra a hlásateľ uviedol: “Odchádza legenda, odchádza slovenská superstar.

Všetci prítomní vstali a tlieskali, pričom domáci aj hosťujúci hráči vytvorili uličku, ktorou dojatý Škrtel opúšťal zápas. V slzách ho objímali hráči Spartaku, ako aj členovia realizačného tímu. Slzám sa neubránil ani samotný futbalista, ktorý dostal od funkcionárov aj vecné dary. V tento dôležitý moment ho prišla podporiť i manželka Barbora a syn Matteo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto: YT/FC Spartak Trnava, Trnavské Rádio