Pandemická komisia je momentálne uznávaným zoskupením, pričom na odborné vyjadrenia členov čakajú aj politici, ktorí sa rozhodujú i na základe ich odporúčaní. To sa však nepáči zamestnávateľom, ktorých frustrácia natoľko rastie, že požadujú zrušenie komisie.

Zamestnávatelia združení v Republikovej únií zamestnávateľov (RÚZ SR) sa rozhodli obrátiť na vládu so žiadosťou, aby zmenila systém riadenia protipandemických opatrení. ,,Pandemická komisia je podľa zamestnávateľov stelesnením neefektívneho manažovania krízy a má na svedomí viaceré vážne zlyhania. Podľa firiem by hlavným poradným orgánom mal byť rekonštruovaný Ústredný krízový štáb,“ uvádza sa na oficiálnej stránke únie.

Slovenské firmy upozorňujú na predlženie núdzového stavu, ku ktorému došlo po odporúčaní pandemickej komisie. Je nutné upozorniť, že núdzový stav je v našej krajine vyhlásený nepretržite od 1. októbra 2020. ,,Núdzový stav je v čase mieru najvážnejší možný zásah do základných práv a slobôd garantovaných Ústavou SR. Nemá a nesmie sa preto vyhlásiť “len tak pre istotu“,“ znie v oficiálnom vyhlásení.

RÚZ SR taktiež vyčíta odborníkom, že by sa mali hlavne zaoberať vakcinačnou stratégiou, keďže je chaotická a zle manažovaná. Postup pri registrácií do čakárne považujú za neefektívny, pričom kritiku zožal aj COVID automat, ktorý údajne nezohľadňuje potreby spoločnosti a ekonomiky počas pandémie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ruzsr.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, FB/Republiková únia zamestnávateľov, Pixabay