Slovenské hory každoročne lákajú turistov z celého Slovenska, no aj z okolitých krajín. Milovníci pešej turistiky či horolezci obľubujú výlety v horách najmä v lete. Čoskoro sa však bude za trávenie voľného času v lone prírody platiť vstupné. Opäť tak budeme musieť siahnuť do peňaženky o čosi hlbšie.

Už tento rok sa odštartuje novinka v Tatranskom národnom parku, ktorým bude vyberanie vstupného. Zatiaľ budú poplatky dobrovoľné, no je otázkou času, kedy sa stanú povinnosťou. Dôvodom má byť zlepšenie turistických chodníkov, keďže ročne náš národný skvost navštívia viac ako štyri milióny turistov, čo si vyžaduje pravidelnú údržbu.

V prípade športovcov bude poplatok za preteky spoplatnený sumou od štyroch do 20 eur na osobu. V prípade, ak novomanželia zatúžia po romantických záberoch v obkolesení hôr, zaplatia si okolo 100 eur. Vstupnému sa však nevyhnú ani bežní turisti. Platiť bude možné cez aplikáciu, platobné brány a čítačku s QR kódom. ,,Ľudia budú hundrať na všetko, ale je to naozaj rodinné striebro, aj to striebro niečo stojí,“ povedal riaditeľ Správy TANAP-u Pavol Majko pre tvnoviny.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/TANAP