Slovenským hokejistom sa len pred okamihom podaril fantasticý úspech, pričom fanúšikovia vo všetkých kútoch krajiny ostali doslova vo vytržení. Na ZOH v Pekingu sa našim hokejistom podarilo zdolať vo štvrťfinále USA 3:2, na základe čoho budú bojovať o medailu!

V stredu (16. februára) sa slovenskí hokejisti postavili proti USA, pričom výhrou im vrátili prehru spred štyroch rokov v Pjongčangu. Tento raz v napínavom súboji bojovali až do konca a v semifinále ZOH, kde si Slováci zahrajú po dvanástich rokoch, sa stretnú s víťazom zápasu Kanada – Švédsko.

Kým v prvej štvrtine strelil za Slovensko gól náš najlepší strelec Slafkovský, Američania skórovali vďaka Abruzzesenovi. V druhej dvadsaťminútovke sa dostali do vedenia súperi, keď gól strelil Hentges, kým 43 sekúnd pred koncom tretej tretiny skóroval na našej strane Hrivík. Po vyrovnaní si tak gólom vynútil predĺženie, kde napriek viacerýcm dobrým šanciam nikto neskóroval. V samostatných nájazdoch napokon o víťazovi rozhodol Cehlárik.

USA – Slovensko 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 20. Abruzzese (Beniers, Kampfer), 29. Hentges (Perbix, Smith) – 12. Slafkovský (Čerešňák, Regenda), 60. Hrivík (Čajkovský, L. Hudáček), rozh. nájazd Cehlárik, vylúčení: 1:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1059 divákov. Rozhodovali: Björk, Gofman – McCrank, Šalagin.