To, čoho sme sa najviac obávali, sa stáva desivou realitou. Na Slovensku pred pár hodinami pribudla druhá obeť ochorenia COVID-19. K smutnej udalosti sa vyjadril aj starosta mesta, v ktorom pacientka skonala.

Koniec marca sa niesol v smutnom duchu, keďže zomrel prvý pacient nakazený koronavírusom na území Slovenska. 60-ročný muž bol hospitalizovaný v bojnickej nemocnici, no následne ho špecialisti prepustili do domácej liečby, pričom po dvoch dňoch náhle zomrel. Pitva napokon preukázala, že dôvodom smrti bol obojstranný zápal pľúc.

Pred pár hodinami informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí o druhej obeti ochorenia COVID-19. Ide o 65-ročnú pacientku, ktorá bola hospitalizovaná v Univerzitnej nemocnici v Bratislave, pričom bola niekoľko dní na pľúcnej ventilácií. ,,V podstate zomrela na toto ochorenie, aj keď bezprostredná príčina smrti bola komplikácia súvisiaca s týmto ochorením,“ uviedol minister na tlačovej konferencií.

K úmrtiu staršej ženy sa vyjadril aj starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov Martin Chren, odkiaľ druhá obeť pochádzala. ,,Dotýka sa nás to viac, že ide rodinného príslušníka človeka, ktorý pracoval pre jednu z našich mestskočastných oragnizácií. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine. Pre nás ostatných je to veľké memento, že koronavírus je okolo nás a že zvlášť na seniorov musíme dávať veľký pozor,“ uviedol na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk, Facebook/Martin Chren – starosta Ružinova  |  Foto: Facebook/Martin Chren – starosta Ružinova, Twitter