Život nie je spravodlivý. Na to časom príde azda každý. Rovnako tak každý z nás nejako musí prijať skutočnosť, že raz tu nebude a že behom svojho života príde o mnohých blízkych ľudí.

Oveľa bolestivejšie je, ak svet opustí nedobrovoľne mladý človek, ktorý mal plány, milujúcu manželku, priateľov, chuť žiť. Žiaľ, osud mu postavil do života zákernú chorobu a tej 8. decembra 36-ročný Ivan Janák aj podľahol. Ivan bol spevákom punkrockovej skupiny Búrka zo Zvolena. Informoval o tom aj web regiony.zoznam.sk.

„Milujem ťa a navždy budem, tak ako sme si to sľúbili v dobrom aj v zlom muž môj. Nikto si nezaslúži to, čo si si musel prežívať a ako statočne si tie dlhé mesiace bojoval, nikto iný by to tak nezvládol, bol si ten najsilnejší chlap na svete a vždy budeš moja súčasť,” napísala manželka Laura na sociálnej sieti.

„Všetci ťa ľúbime a nezabudneme nikdy na teba. Na tvoju úžasnú osobnosť, tvoj úsmev, energiu, rady a ochotu všetkým vždy nezištne, stále pomáhať. Všetci si ťa vážili, ako človeka s veľkým srdiečkom tak, ako aj ja,” dodala zdrvená Laura.

„Bol si veľký bojovník. Bojoval si dlho a vytrvalo.Veľa ľuďom si zmenil život tým, aký si bol úžasný a že ťa mali možnosť spoznať. Bol si fantastický, pozitívny človek plný života a opakovala som ti to, dokým som mohla,” spomína jeho mladšia sestra Hana.

Na Ivana, ktorý, žiaľ, po sebe zanechal aj syna, spomínali emotívne aj členovia kapely, kolegovia z regionálnych kapiel, s ktorými sa dlhé roky stretával napríklad na koncertoch, no aj jeho bývalí spolužiaci z vysokej školy.

Mimochodom, smútok zasiahol aj Slovenský Klub Sokoliarov, ktorého bol členom. Práve sokoliarstvo bolo Ivanovou ďalšou vášňou. Klub pre jeho rodinku – manželku a syna, zriadil zbierku, na ktorú je možné prispieť počas nasledujúcich dvoch týždňov.

Zdroj: Regiony.zoznam.sk | Foto: Pixabay