Slovenská hokejová reprezentácia by mohla byť na šampionáte v Česku v pomerne slušnej zostave. Už pred pár dňami Miroslav Šatan potvrdil, že okrem Miloša Kelemena všetci hráči z NHL v prípade, že budú k dispozícii a zdraví, prídu.

Pred pár dňami vedenie farmárskeho celku Pittsburgu potvrdilo, že sa k reprezentácii Slovenska má pridať útočnik Maxim Čajkovič, ktorý hral formou hosťovania okrem AHL aj nižšej americkej profesionálnej súťaži ECHL.

K reprezentácii sa možno trošku nečakane pripojí a bude k dispozícii už pre prípravné duely v Nemecku aj čoskoro 20-ročný Servác Petrovský. Hráč, ktorý bol 185. voľbou draftu v roku 2022 má za sebou tri sezóny v juniorskej OHL, pričom jeho porduktivita je vzácne vyrovnaná. Raz získal 54 bodov, dvakrát 55 bodov. Bol aj oporou Slovenska na juniorskom šampionáte, kde získal deväť bodov v piatich dueloch.

Jeho povolanie prekvapilo samotného hráča, no čiastočne aj verejnosť. Predsa len, vzhľadom k tomu, že uňho po bodovej stránke za tie tri roky nenastal progres medzi juniormi, kde je na úrovni 0,8-0,9 bodu na zápas, je otázne, ako sa popasuje so seniorskym hokejom.

Program Slovenska na MS 2024: Kedy a s kým budeme hrať?

„Som veľmi rád za pozvánku do reprezentácie. Zastihla ma doma počas oddychu, keďže som zo zámoria priletel len pred niekoľkými dňami. Sezóna z tímového hľadiska nedopadla dobre, opäť sme vypadli v 1. kole play-off. Individuálne som sa však cítil najlepšie z troch rokov v klube. Aj preto si vážim pozvánky do reprezentáciu. Vôbec som ju nečakal. Budem sa snažiť nazbierať čo najviac skúseností a ukázať, že som ju dostal zaslúžene. Bojovať o účasť na majstrovstvách sveta je veľká motivácia,” povedal.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Servac Petrovsky (@servac_18)

Zdroj: Hockeyslovakia | Foto: IG/servac_18