Na Slovensku sa dvaja mladí úspešní ľudia zo šoubiznisu rozhodli zistiť, či je naša krajina rasistická, alebo doprajeme aj Rómom. V novom sociálnom experimente majú ľudia hlasovať za to, či darovať rómskej rodine nové auto.

YouTuber Gogo a známy raper Rytmus sa rozhodli spustiť netradičný projekt, ktorého cieľom je zistiť, či sú Slováci naozaj rasisti, alebo doprajú nové auto zadarmo aj Rómovi. V kontroverznom sociálnom experimente si títo dvaja úspešní muži vyhliadli v osade slušnú rómsku rodinu, v ktorej rodičia pracujú a potrebovali by auto. Nakoniec takýchto ľudí našli a rodičia by nové auto veľmi privítali, keďže ich presun do práce je dosť komplikovaný. Obaja síce pracujú, no žijú spolu s deťmi skromne, a tak by im takáto pomoc prišla veľmi vhod.

O tom, či rómska rodina nakoniec auto dostane, rozhodnete práve vy. V ankete >>> TU <<< sa budete môcť rozhodnúť, či auto poputuje do ich rúk, alebo sa nechá len tak rozbiť. Optimistickejší Gogo verí, že ľudia nie sú až tak nenávistní a zahlasujú za áno. Rytmus si naopak myslí, že to u nás až také ružové nebude. Doterajšie výsledky ankety však zatiaľ prekvapivo valcuje prajnosť. Takmer 94% hlasujúcich je za to, aby rómska rodina auto dostala. Uvidíme, aký výsledok zasvieti po skončení hlasovania a či vyhrá Rytmus alebo Gogo.

Rómska rodina by potrebovala auto kvôli komplikovanému dochádzaniu do práce
Váš hlas rozhodne o tom, či auto skončí rozbité, alebo v rukách rómskej rodiny

Zdroj | Foto: YouTube, Instagram