Po tom, ako sa Slováci kvalifikovali po tretíkrát v rade na európsky šampionát, dozvedeli sme sa aj to, komu budeme v skupine čeliť, hoci jedna miestenka je stále otázna. Žiaľ, začiatkom januára sme sa dozvedeli aj zlú správu.

Najlepší futbalista Slovenska za ostatné roky, dlhoročný pilier defenzívy Interu Miláno, aktuálne hráč Paris Saint-Germain a medzičasom aj nový kapitán reprezentácie Milan Škriniar utrpel vážne zranenie.

Škriniar zo stretnutia odstúpil dvadsať minút pred koncom a rýchlo sa podrobil testom, ktoré odhalili vážnejší problém. Podľa tlače bude slovenský reprezentant chýbať minimálne tri mesiace, v hre však zostáva aj operácia, ktorá by znamenala predčasný koniec ligovej časti sezóny. V ohrození tak môže byť aj futbalistov štart na európskom šampionáte,“ písalo sa 4. januára, deň po zranení Škriniara v zápase francúzskeho superpohára proti Toulouse (2:0).

Ako je to s Milanom dnes?

„Som s ním v úzkom kontakte, komunikujeme každý týždeň. Zranenie sa mu dobre hojí, je stále pozitívny a nepripúšťame si, že by to mohlo dopadnúť inak ako tak, že stihne európsky šampionát,“ povedal tréner národného tímu Francesco Calzona.

„Podľa toho, ako sa to vyvíja a aké máme správy si myslím, že EURO stihne. V marci pravdepodobne nestihne prípravný dvojzápas, ale na EURO by mal byť pripravený,“ povedal prezident SFZ Kováčik pred marcovými prípravnými duelmi Slovenska s Rakúskom a Nórskom.

Avšak nutno dodať, že na definitívu sa bude musieť čakať, žiaľ, takého zranenia sa niekedy môžu dobre hojiť a napokon sa vyskytnú komplikácie. Verme však, že to nie je prípad nášho futbalistu.

Zdroj: Šport.aktuality.sk | Foto: IG/milanskriniar