Ľudia zomierali, zomierujú a bude to mu tak aj v budúcnosti. A to deň čo deň. Avšak spôsoby, akými ľudia opúšťajú tento svet sú rozličné. Jedným zo spôsobov je aj “dobrovoľný” odchod, a teda, spáchaním samovraždy.

Príčiny, prečo ľudia opúšťajú takto svet sú rozličné. Prakticky všetkých samovrahov ale spája jedno – sú podľa ich osobnej mienky v bezvýchodiskovom stave. Žiaľ, v mnohých prípadoch sa jedná podľa blízkych či verejnosti o hlúpe rozhodnutie, predovšetkým, ak nejaký mladý zdravý človek opustí tento svet kvôli rozchodu. Ale ako sme už avizovali, daný človek to tak cíti.

Avšak viete, koľko ľudí spácha ročne samovraždu na Slovensku a v ktorých krajinách je zaznamenaných najviac (či najmenej) samovrážd? Na nasledovných stránkach vám prinášame štatistiky samovrážd podľa WHO (svetovej zdravotníckej organizácie) za rok 2019, čo je zatiaľ posledný kompletne a detailne zdokumentovaný rok v tomto ohľade.

ŠTATISTIKY SAMOVRÁŽD

*** NASLEDOVNÉ ČÍSLA ZNAMENAJÚ, KOĽKO ĽUDÍ NA 100 TISÍC SPÁCHALO V ROKU 2019 SAMOVRAŽDU ***

5Najmenej samovrážd na 100 tisíc obyvateľov – svet

Naopak, najmenšie percento ľudí si siaha na život na stredoamerických ostrovoch ako sú Barbados, Grenada a ďalšie, podobne tak na Blízkom východe, a to napríklad vrátane chudobou a konfliktmi zmietanej Sýrie. V týchto krajinách sú tie čísla veľmi skromné.

V rýchlosti dodáme, že z európskych krajín je najmenej samovrážd na na Cypre, v Grécku či v Taliansku, kde ich je menej ako 5 na 100 tisíc obyvateľov.

Zdroj: WHO | Foto: Pixabay

Ďalšie