Slovenská hokejová reprezentácia sa bude cítiť v základnej skupine majstrovstviev sveta 2024 ako doma, keďže ju hrajú v Ostrave. Aj preto sa očakáva, že budú mať väčšiu motiváciu reprezentovať aj poprední slovenskí hokejisti.

Veľmi zaujímavé mená by skutočne mohli doraziť. Už teraz je isté, že k dispozícii budú naši traja najproduktívnejší útočníci z tohtosezónnej NHL, a síce ospevovaný Juraj Slafkovský, skúsený Tomáš Tatar a taktiež Martin Pospíšil, ktorý sa po tom, ako dostal prvú šancu v NHL, natrvalo usadil v prvom tíme Calgary Flames.

Zároveň s určitosťou bude môcť pricestovať aj náš najproduktívnejší obranca v nHL Šimon Nemec a na hrane účasti v play-off balancuje aj Washinton Capitals, odkiaľ by mohol doraziť obranca Martin Fehérváry.

Ak by všetci prišli a doplnili ich trebárs zaujímavé mená z AHL či juniorskych súťaží ako trebárs Dalibor Dvorský, a samozrejme, enkláva z Čiech a rovnako tak zo Švédska Peter Cehlárik a Marek Hrivík. To by bola radosť pozerať!

Čo sa týka hráčov z KHL, ich kvalita by bola prínosom, no je otázkou, či by nebola naša reprezentácia pod príliš veľkým tlakom, ak by mala v drese hráčov z tejto súťaže za aktuálnych podmienok.

Strohá reakcia SZĽH na slová Pellegriniho: Hráči z KHL na MS v hokeji?

Zdroj: Hitky | Foto: IG/_slafkovsky_