Jeho meno sa stalo po skončení kariéry možno ešte známejšie ako počas nej, a to nutno uznať, že tá nebola rozhodne zlá. Bol pri slovenskom zlate z MS 2002, bol i kapitánom a má skúsenosti z NHL.

Aktuálne 46-ročný Richard Lintner bol totižto v nedávnej minulosti šéfom hokejovej TIPOS Extraligy a objavoval sa aj ako moderátor relácie Citronáda na obrazovkách RTVS. Jej názov bol odvodený od jeho prezývky “Citrón”.

Aktuálne sa niekdajší hráč so 112 vystúpeniami v NHL, desiatok v drese Slovenska, 175 zo švédskej Elitserien, takmer stovky z KHL, no i švajčiarskej, slovenskej či fínskej ligy, vyjadril k blížiacemu sa šampionátu. Ten bude pre nás takmer domáci, keďže naša skupina sa bude hrať v Ostrave. A tú máme od slovenských hraníc pár desiatok minút.

„Som s viacerými chlapcami v kontakte. Šampionát v Česku je veľké lákadlo. Ostrava bude hore nohami. Raz som tam bol počas majstrovstiev sveta ako hráč, raz ako televízny expert. Bude to paráda.

A mimochodom, z toho, čo som sa s chlapcami zo zámoria rozprával, môžem prezradiť, že Slovensko môže mať v Česku silný tím. Až sa čudujem, že sa o tom u nás tak málo rozpráva, čo je zároveň možno aj dobre” povedal Lintner.

→ POKRAČOVANIE ČLÁNKU