Známy slovenský moderátor si dnes v rozhlasovom éteri užíva svoju obľúbenú prácu, ako aj priazeň fanúšikov. Nebolo tomu tak však vždy. Známa tvár si prešla aj poriadne drsným obdobím, keď niekoľko rokov musela žiť bez takých základných vecí ako elektrina, voda či plyn.

Dušan Berky je poslucháčom obľúbeného rádia Europa 2 už desať rokov známy pod prezývkou Šorty. Moderátor si dnes užíva svoju milovanú prácu a teší sa priazni poslucháčov. Vo svojom živote však nemal vždy na ružiach ustlané a prešiel si aj krutým obdobím.

Ako prezradil v podcaste Števa Martinoviča a Mišky Majerníkovej s názvom Marakua, ako malý zažil veľkú biedu a chudobu. Dušan žil s rodinou v obci pri Zvolene v byte, z ktorého sa kvôli dlhom museli presťahovať do domu. Jeho otec však opätovne prepadol alkoholu, a tak rodina prežívala bez elektriny či vody. “Prišli sme o elektriku, prišli sme o plyn, prišli sme o vodu a o takéto extrémy, ktoré si normálny človek dnešný nevie poriadne predstaviť,“ spomína Berky, ktorý sa za situáciu doma aj veľmi hanbil.

Chudobu sa snažil pred spolužiakmi ukrývať celých 7 rokov. “Oni nevedeli, ja som vždy prišiel čistý do školy, vždy som mal umyté zuby, aj keď nad ránom, keď som chodil do školy, v zime bola ešte tma, tak som si pri sviečke umýval zuby. Aj moja sestra,” poznamenal. Dnes si moderátor o to viac váži a užíva všetko, čo má: “Keď som sa presťahoval sem a dal som si horúcu sprchu po rokoch, wau. Zapol som si svetlo alebo som si kúpil playko. Alebo kúpil som si telku,” teší sa. Český šoubiznis pred pár dňami zarmútila náhla smrť len 37-ročného televízneho kuchára.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: podmaz.sk/MARAKUA | Foto: FB/Europa 2