Do povedomia športovej verejnosti sa dostala v pomerne mladom veku a jej atletické úspechy hneď vo dvoch disciplínach nedokázal dodnes nikto prekonať. Následne bola aj úspešnou trénerkou a v novembri si prevraza prestížne ocenenie. 22. januára 2024 naposledy vydýchla.

Vo veku 66 zomrela v pondelok 22. januára slovenská guliarska a diskárska rekordérka Gabriela Hanuláková. Rodáčka z Trnavy je od roku 1984 až doposiaľ slovenskou rekordérkou v hode diskom (64,00 m) a od roku 1985 aj vo vrhu guľou (16,96 m). Hoci od svetových rekordov sú tieto výkony pomerne ďaleko, žiadna úspešná nástupníčka v našich končinách jej už štyri dekády nevyrástla.

Na novembrovej slávnosti Atlét roka 2023 si Gabriela Hanuláková prevzala ocenenie European Athletics Women Leadership Award (foto s ocenením na priloženej snímke).

Od konca 70tych rokov pravidelne vyhrávala slovenské tituly v spomínaných disciplínach, dovedna získala štrnásť slovenských titulov. Podarilo sa jej ale získať aj československý v hode diskom.

Po konci kariéry učila a bola aj vedúca trénerka atletiky na športovom gymnáziu v Bratislave, jej rukami prešlo niekoľko úspešných slovenských atlétov a atlétiek. Česť jej pamiatke.

Zdroj: FB/Atletika.sk | Foto: Pixabay