Zo sveta slovenského športu dorazila smutná novina. Vo veku 60 rokov nás navždy opustil bývalý juniorský reprezentant ČSSR a niekdajší šéf sánkovania. Športovec mal už dlhší čas zápasiť so zdravotnými problémami so srdcovo-cievnym systémom. Posledná rozlúčka sa uskutoční 10. februára.

Vo veku 60 rokov odišiel na večný odpočinok Martin Findura. Smutnú správu priniesol na svojej oficiálnej stránke portál Olympic. Bývalý juniorský reprezentant ČSSR v dvojsedadlových sánkach kedysi pretekal po boku Bizuba.

Športovec mal pritom mať už dlhšiu dobu zdravotné problémy so srdcovo-cievnym systémom. Findura šéfoval slovenskému sánkovaniu celých 15 rokov, pričom bol súčasťou tímu aj na ZOH 2002 v Salt Lake City.

Okrem športu sa sánkar venoval i podnikaniu a okrem iného pôsobil ako riaditeľ známeho hotela FIS na Štrbskom Plese. Poslednýkrát mal vydýchnuť v penzióne Altendorf v Starej Lesnej, ktorý zároveň prevádzkoval. V jeho šľapajach sa vydala aj dcéra Viera, ktorá od roku 2014 pôsobí ako generálna sekretárka Slovenského sánkarského zväzu, a ktorá bola členkou na ZOH 2002 v Pekingu. Pred pár dňami taktiež zarmútila športových fanúšikov správa o úmrtí bývalého obrancu Slovana.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: olympic.sk │ Foto: FB/Slovenský olympijský tím