Celé Slovensko zasiahla šokujúca správa o kolapse športovca, ktorý bol vo svojej najlepšej kondícií. K desivému momentu došlo počas tréningu, pričom ho privolaní zdravotníci museli dlhé minúty resuscitovať. Momentálne bojuje o život.

Miroslav Štrbák je jeden z najlepších slovenských MMA bojovníkov ľahkej váhy. V týchto dňoch sa pripravoval na zápas, keď včera (4. januára) skolaboval na tréningu v bratislavskom gyme OFA. Privolaní zdravotníci museli 32-ročného športovca resuscitovať a následne ho previezli do nemocnice. Momentálne sa nachádza v umelom spánku a bojuje o život.

Ukázalo sa, že príčinou kolapsu bol rozsiahly infarkt. ,,Následné testy v nemocnici preukázali, že Miro v minulosti už jeden menší infarkt prekonal, čo on sám ani nezaznamenal… Aké budú ďalšie prognózy sa uvidí až po prebudení,“ uviedol český portál czechfighters.cz, pričom zápasníka majú držať v umelom spánku ešte aspoň dva dni. ,,Prosím, modlite sa za Mira a pošlite mu na diaľku mnoho síl na uzdravenie. Veríme, že vašu podporu vycíti a pomôže mu,“ dodali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: czechfighters.cz  |  Foto: IG/miroslav_strbak