Moderátor Martin Šmahel sa pred pár rokmi rozhodol radikálne zmeniť svoje stravovacie návyky, pričom sa stal vegánom. Na sociálnej sieti pravidelne informuje o výhodách rastlinnej stravy a najnovšie sa zameral na pitie kravského či kozieho mlieka.

Fitnesák Martin Šmahel sa stal zarytým vegánom od roku 2019, pričom ho konzumovanie iba rastlinnej stravy priam očarilo. Tentokrát sa rozhodol venovať mliečnym výrobkom, ktoré považuje za prežitok. ,,Všetko sú to výrobky z nasilu odobratého materského mlieka kráv, kôz, oviec… áno, každé zviera na to, aby produkovalo mlieko, sa musí stať matkou, aby sa jej spustil laktačný proces na výživu jej potomka. Rovnako ako u ľudí. Žiadne z týchto zvierat nie je zázračným strojom na mlieko,“ povedal vo videu na sociálnej sieti.

Podľa jeho slov žijú tieto zvieratá vo väčšine prípadov v otrasných hygienických podmienkach, pričom dostávajú nekvalitnú náhradu ich prirodzenej stravy. ,,Som len jedným z mnohých, ktorí rokmi zdravého fungovania dokazujú, že je mlieko zbytočný prežitok a z lásky k zvieratám, životnému prostrediu a k našej zemi je načase s týmto mýtom skoncovať,” vyhlásil moderátor šou Survivor, ktorý je presvedčený, že pitie mlieka je zbytočné a nepotrebujeme ho.

Jeho vyjadrenia však rozhodne neboli po chuti hospodárovi Martinovi Bagarovi, ktorý má vlastnú farmu. ,,Tvoje argumenty, Maťko, nie sú pravdivé. Doštuduj zoológiu a nepočúvaj MUDr. Bukovského,“ napísal Šmahelovi, ktorý však chcel vedieť, čo presne nie je pravda. ,,To je, Maťko, dosť obsiahla téma. Buď ti to vysvetlím osobne, alebo keď si nájdem čas sedieť hodinu pri mobile a ťukať. Lebo nechcem, aby si to mal opäť vytrhnuté z kontextu,“ zareagovala jedna z tvári reality šou Farma.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/martinsmahel  |  Foto: IG/martinsmahel, FB/Farma