Každý z nás by mal vychovávať (alebo mal byť vychovávaný) s úctou k ľuďom. I všetkým zamestnancom. Dospelí, aj keď si myslia všeličo, dokážu držať jazyk za zubami a svoje myšlienky a názory v sebe. Avšak deti sú obrazom rodičov.

Možno aj vy ste sa v mladosti stretli s tým (alebo aj dnes stretávate), že sa niekto posmieva z povolania predavačov (predavačiek). Alebo že sa niekto hanbí za to, že jeho mama alebo otec pracujú v obchode. Prípadne aj dospelí o niekom povedia, že “ten nemá z čoho rozdávať, robí v obchode…”.

Avšak aká je realita? Samozrejme, vo viacerých obchodoch majú bežní pracovníci nevysoké platy, no ani to neznižuje ich hodnotu. Každý zamestnaný človek si zaslúži uznanie.

Navyše, realita minimálne obchodov, akými sú Lidl, Kaufland, Tesco či Billa, je taká, že už ani ich bežní zamestnanci, ktorých možno vidieť pri dokladaní tovaru, za pokladňou alebo za obslužnými pultami, nemajú menej ako 1000 eur v hrubom a keďže pracujú aj cez víkendy, ich čistá vzda sa tejto sume približuje, prípadne ju aj neraz prekračuje.

Takže ak niekoho budete počuť, že ohŕňa nos nad ľuďmi zamestnanými u týchto zamestnávateľov, tak vedzte, že zrejme nielenže nemá vychovanie, ale ani poňatie o tom, že možno predavačka zarába viac ako on na nejakou úrade.

Zdroj: Hitky | Foto: Google Maps