V Číne sa momentálne raketovou rýchlosťou šíri nový typ koronavírusu, ktorý postihuje dýchacie cesty. Ide o veľmi nebezpečné ochorenie, ktoré sa môže skončiť aj smrťou. Síce je zdanlivé, že epidémia je od občanov Slovenska dostatočne ďaleko, opak je pravdou. Dva prípady totiž boli potvrdené už aj v Európe!

Koronavírus zasiahol v Číne stovky ľudí, pričom ich počet naďalej narastá. Ide o životu nebezpečné ochorenie, keďže môže vyvolať ťažký akútny respiračný syndróm, ktorému v tejto krajine v minulosti podľahlo viac ako 700 ľudí. Jeho následkom taktiež môže byť blízkovýchodný respiračný syndróm, ktorý v roku 2012 zabíjal v Jordánsku a Saudskej Arábií.

Najnovšie boli však pred pár hodinami potvrdené dva prípady nákazy vo Francúzsku. Obaja pacienti sem pricestovali z Činy, pričom jeden sa nachádza v meste Bordeaux a druhý je v nemocnici v Paríži. Ide tak o dva zdroje nákazy na rôznych miestach. Ministerka zdravotníctva Agnes Buzynová z tohto dôvodu očakáva, že počet nakazených sa čoskoro zvýši.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: france24.com  |  Foto: Twitter