Českým športovým svetom sa rozniesla veľmi smutná správa. Len 42-ročný futbalista podľahol po krátkom boji rakovine pankreasu. Nikdy pritom neuvidí svojho syňceka, ktorý sa má manželke narodiť až na jeseň.

Český futbalista Radim Novák sa len koncom novembra 2019 dozvedel od lekárov, že má rakovinu pankreasu. 12. mája chorobe podľahol, pričom sa odmietal liečiť chemoterapiou. Rovnakú diagnózu si totižto vypočula aj jeho matka, ktorá chemoterapiu absolvovala, no napriek tomu za pol roka v 70-ke zomrela.

Práve preto, že videl, ako trpela, sa chcel bývalý brankár liečiť inou cestou: “V lete mi na rovnakú diagnózu zomrela mamka. Behom pol roka. Videl som ju po chemoterapiách a bolo to hrozné. Chcem to skúsiť inak. Doktori povedia: Máme pacientov, ktorí žijú tri štyri roky. Ja hovorím: Dobre, ale ja sa chcem vyliečiť. Možno to vyjde, možno nie,” hovoril v januári pre Idnes.cz. Svoj boj však, bohužiaľ, prehral.

Jeho manželka Martina sa ale práve po tom, ako sa dozvedeli krutú diagnózu, rozhodla, že chce s Radimom dieťatko. “Keď sa manželka dozvedela o mojej chorobe, povedala, že s nikým iným nechce byť, ani s ním mať dieťa. Tak sme to skúsili a ono to vyšlo. Napriek všetkým tým stresom,” tešil sa vtedy. Svojho synčeka, ktorý má prísť na svet v auguste alebo v septembri, sa však už nedočkal. Sústrasť pozostalým vyjadril na sociálnej sieti aj futbalový klub FK Teplice: “Navždy nás opustil Radim Novák. Česť tvojej pamiatke, Radime.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz │ Foto: Facebook/FK Teplice, fkteplice.cz