Česko sa zahalilo do smútku po tom, čo sa na verejnosť dostala zdrvujúca správa. Na večný odpočinok sa totiž pobral úspešný herec, ktorého hlas poznajú nielen českí, ale aj slovenskí diváci. S vážnym ochorením bojoval do posledného dychu.

Vo veku 89 rokov zomrel český herec Dalimil Klapka, ktorý dlhšie obdobie bojoval s rakovinou. Jeho zdravotný stav bol natoľko vážny, že bol hospitalizovaný v liečebni v Motole. Počas náročnej liečby sa musel vzdať dabingu, keďže sa mu výrazne zmenil hlas, ktorý v minulosti prepožičal detektívovi Columbovi alebo dedkovi z animovaného seriálu Simpsonovci.

Klapka začal svoju hereckú kariéru na DAMU, kde študoval po boku Jiřiny Bohdalovej či Antonína Hardta. Po absolvovaní štúdia si vyskúšal divadlá na Starém Městě, v Dlouhé a Na Fidlovačke. Napokon zakotvil v Švandovom divadle v Prahe, kde pôsobil neuveriteľných 33 rokov.

Talentovaný umelec taktiež odovzdával svoje skúsenosti mladej generácii, keďže 20 rokov vyučoval herectvo na konzervatóriu v Prahe. Aj napriek nabitému pracovnému programu si zamiloval dabing a dlhé roky spolupracoval s Českým rozhlasom, vďaka čomu sa jeho hlas stal ikonickým.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Blesk.cz  |  Foto: YT/Chran SvouProfesi, Pixabay