Slovensko zasiahla pred pár hodinami veľmi smutná správa. Vo veku 81 rokov odišiel na večný odpočinok náš významný politik, diplomat i novinár. Na jeho zásluhy počas mnohých rokov práce si zaspomínal aktuálny poslanec NRSR, ako aj bratislavská mestská časť Dúbravka.

Vo veku 81 rokov zomrel v pondelok Viliam Roth. Významný slovenský dejateľ stál pri zrode zahraničnej služby samostatnej Slovenskej republiky, bol taktiež krátko po nežnej revolúcii československým ministrom a pôsobil i ako zahraničnopolitický poradca v prezidentskej kancelárii. V Československom rozhlase zastával post riaditeľa.

Na politika, diplomata a novinára si zaspomínala na sociálnej sieti bratislavská mestská časť Dúbravka. “Vlani ho mestská časť ocenila ako Osobnosť Dúbravky, teraz sa s ním lúčime. Lúčime sa so vzácnym človekom, ktorý stál pri zrode zahraničnej služby samostatnej Slovenskej republiky. Ocenený bol aj Zlatou plaketou Ministerstva zahraničných vecí. V dôchodkovom veku svoje skúsenosti z diplomatickej práce uplatnil v Kancelárii prezidenta republiky na pozícii zahraničnopolitického poradcu dvoch našich prezidentov,” uvádza.

Smrť Viliama Rotha zarmútila aj poslanca NRSR Tomáša Valášeka, ktorý s ním telefonoval len pred týždňom. “Keď mi včera prišla správa, že už nie je medzi nami, mozog mi urobil kotrmelec. Ešte stále som mal v ušiach zvuk jeho hlasu po telefóne spred pár dní. Aj teraz sa pozerám na jeho email, kde sa pýši šikovnou vnučkou a dohadujeme si stretnutie na predstavení jeho knihy,” píše.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<< 

Zdroj | Foto: FB/Dúbravka – mestská časť Bratislavy, Tomáš Valášek