Vo veku 34 rokov zomrel bývalý slovenský reprezentant. Príčina smrti zatiaľ nie je jasná.

[sociallocker]Marek Svatoš, bývalý slovenský reprezentant, zomrel vo veku 34 rokov v americkom Denveri. Informáciu priniesol portál eurolanche.com a potvrdili ju aj iné médiá. Podľa ich informácií zomrel Svatoš v sobotu. Príčina smrti zatiaľ nie je jasná. Marek Svatoš žil v Denveri s manželkou a dvoma deťmi. Veľkú časť svojej kariéry hrával za klub Colorada Avalanche.

Svatoš sa narodil v Košiciach. Na Slovensku sa presadil najmä v mládežníckych kategóriách. V osemnástich rokoch odišiel do Ameriky. V NHL odohral 344 zápasov. V kategórii do 18 rokov nás reprezentoval na MS v roku 2000. Na MS do 20 rokov reprezentoval Slovensko v roku 2002. V seniorských kategóriách si obliekol slovenský dres dvakrát. V roku 2006 hral za Slovensko na ZOH v Turíne a v roku 2010 reprezentoval Slovensko na Majstrovstvách sveta v Nemecku.

Na Mareka si spomenul aj Richard Lintner, ktorý s ním hral na šampionáte v roku 2010. “Je nám smutno za jedným z členov našej hokejovej rodiny. Ja osobne som s Marekom zažil náročné MS 2010 kedy sme spoločne bojovali za mladý tím napríklad aj s vtedy dvadsiatkarmi Tatárom a Pánikom aj proti hviezdnemu Ovečkinovi a spol. Mareka si pamätám ako skôr tichšieho, ale veselého a pracovitého človeka. Posielame úprimnú sústrasť Marekovým najbližším,” napísal Richard na sociálnej sieti.

Zdroj: eurolanche.com, Facebook | Foto: Twitter, sk.wikipedia.org
[/sociallocker]