Zo sveta modelingu prišla nečakane smutná správa. Vo veku len 56 rokov odišla na večný odpočinok krásna topmodelka, ktorá patrila do slávnej zostavy 90. rokov spolu so Cindy Crawford či Lindou Evangelistou. Účinkovala tiež v obľúbenom klipe Georgea Michaela Freedom.

Vo veku 56 rokov zomrela supermodelka Tatjana Patitz. Kráska, ktorá sa narodila v Hamburgu, podľahla podľa informácií TheGuardian rakovine prsníka v Kalifornii. Modelka patrila k slávnej zostave krások v 80. aj 90. rokoch a účinkovala aj v známom klipe Georgea Michaela Freedom.

Tatjana svoju kariéru odštartovala v New Yorku a Paríži, pričom spolu s Lindou Evangelistou, Christy Turlington, Naomi Campbell a Cindy Crawford patrila medzi najžiadanejšie v biznise. Ikonickou sa stala aj ich fotografia na obálke magazínu Vogue, ktorú vytvoril fotograf Peter Lindbergh.

Práve on považoval Tatjanu dlhé roky za svoju múzu: „Zbožňujem Tatjanu, pretože je stále sama sebou. Je veľmi jemná, ale zároveň mimoriadne silná a vie, ako sa postaviť za to, čomu verí. Byť s ňou je veľmi napĺňajúce,“ napísal vo svojej knihe 10 žien. Supermodelka sa vo viacerých rozhovoroch nechala počuť, že modelkám by mali dovoliť mať zdravú váhu, vyzerať atleticky, zdravo a ako ženy. Tatjana sa objavila na móle ešte v roku 2019 na Milánskom týždni módy, ako aj na fotení pre Vogue. Za sebou zanechala svojho 19-ročného syna Jonaha. Pre pár hodinami opustil hudobný svet aj legendárny gitarista.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: theguardian.com │ Foto: YT/Entertainment Tonight, Twitter