Smutná správa: ZOMREL bývalý minister kultúry a spisovateľ!

Dátum:

V pondelok sa na verejnosť dostala ďalšia smutná správa. Vo veku 74 rokov zomrel slovenský spisovateľ, publicista, herec aj bývalý minister kultúry SR. Správu potvrdila jeho manželka pre Spolok slovenských spisovateľov, ktorý mu poslal posledný odkaz do neba.

Vo veku 74 rokov zomrel bývalý minister kultúry SR Ivan Hudec. Smutnú správu potvrdila jeho manželka Spolku slovenských spisovateľov. „Navždy nás opustil MUDr. Ivan Vojtech Hudec, slovenský spisovateľ, prozaik, dramatik, publicista, kultúrny historik, ochotnícky režisér, herec, kultúrno-osvetový činovník, donátor, genealóg, praktický lekár, vedecký a riadiaci pracovník, bývalý poslanec Slovenskej národnej rady, Národnej rady Slovenskej republiky a minister kultúry SR, osobnosť, ktorá sa nezameniteľným spôsobom pričinila o zavŕšenie národnoemancipačných úsilí slovenského národa začiatkom deväťdesiatych rokov minulého storočia a o vznik samostatnej Slovenskej republiky,“ uviedli.

„Ivan Hudec bol charizmatický človek… Bol stálym prispievateľom a podporovateľom Literárneho týždenníka. Po celý život podporoval slovenskú pôvodnú literatúru a kultúru vrátane tradičnej ľudovej kultúry, jej živé prejavy i dokumentovanie národopisných tradícií, tvorbu kroník, monografií obcí, nárečových slovníkov či genealógie slovenských osobností a rodov,“ doplnil spolok.

Napokon poslal Ivanovi Hudecovi dojemný odkaz do neba: „Bol z hĺbky duše oddaný celému Slovensku a v neposlednom rade vzácny priateľ a žičlivý človek… Rodine, manželke a deťom, všetkým známym a priateľom zosnulého vyjadrujem hlbokú úprimnú sústrasť. Nech mu je slovenská zem ľahká!“ Nedávno zarmútila aj smrť bývalého ministra školstva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: spolok-slovenskych-spisovatelov.sk │ Foto: FB/Správy RTVS

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...