V pondelok sa na verejnosť dostala ďalšia smutná správa. Vo veku 74 rokov zomrel slovenský spisovateľ, publicista, herec aj bývalý minister kultúry SR. Správu potvrdila jeho manželka pre Spolok slovenských spisovateľov, ktorý mu poslal posledný odkaz do neba.

Vo veku 74 rokov zomrel bývalý minister kultúry SR Ivan Hudec. Smutnú správu potvrdila jeho manželka Spolku slovenských spisovateľov. “Navždy nás opustil MUDr. Ivan Vojtech Hudec, slovenský spisovateľ, prozaik, dramatik, publicista, kultúrny historik, ochotnícky režisér, herec, kultúrno-osvetový činovník, donátor, genealóg, praktický lekár, vedecký a riadiaci pracovník, bývalý poslanec Slovenskej národnej rady, Národnej rady Slovenskej republiky a minister kultúry SR, osobnosť, ktorá sa nezameniteľným spôsobom pričinila o zavŕšenie národnoemancipačných úsilí slovenského národa začiatkom deväťdesiatych rokov minulého storočia a o vznik samostatnej Slovenskej republiky,” uviedli.

“Ivan Hudec bol charizmatický človek… Bol stálym prispievateľom a podporovateľom Literárneho týždenníka. Po celý život podporoval slovenskú pôvodnú literatúru a kultúru vrátane tradičnej ľudovej kultúry, jej živé prejavy i dokumentovanie národopisných tradícií, tvorbu kroník, monografií obcí, nárečových slovníkov či genealógie slovenských osobností a rodov,” doplnil spolok.

Napokon poslal Ivanovi Hudecovi dojemný odkaz do neba: “Bol z hĺbky duše oddaný celému Slovensku a v neposlednom rade vzácny priateľ a žičlivý človek… Rodine, manželke a deťom, všetkým známym a priateľom zosnulého vyjadrujem hlbokú úprimnú sústrasť. Nech mu je slovenská zem ľahká!” Nedávno zarmútila aj smrť bývalého ministra školstva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: spolok-slovenskych-spisovatelov.sk │ Foto: FB/Správy RTVS