Zo slovenského športu, no i rozhlasového vysielania RTVS prišla veľmi smutná správa. Vo veku 74 rokov zomrel cez víkend niekdajší atlét a držiteľ slovenského mužského rekordu na trati 1500 m. Športovec zároveň pôsobilo dlhoročne ako rozhlasový reportér pre RTVS.

Vo veku 74 rokov zomrel v sobotu Ivan Kováč. Niekdajší atlét patril kedysi k špičke a stal sa držiteľom mužského rekordu na trati 1500 metrov. S atletikou začal rodák zo Zemianskych Kostolian ešte ako študent v Banskej Štiavnici, neskôr presedlal na Sláviu PF a Duklu Banská Bystrica.

Športovec získal 11 individuálnych československých titulov, ocenenie majster športu, Bronzový odznak SOV a Strieborný odznak. Po ukončení aktívnej kariéry pôsobil dlhoročne ako rozhlasový športový reportér, za mikrofónom komentoval tri olympiády, atletické mítingy, hokejové i futbalové zápasy na strednom Slovensku.

Smutnú správu potvrdilo na sociálnej sieti Rádio Regina Stred. “V banskobystrickej nemocnici zomrel dlhoročný kolega, športový reportér Ivan Kováč. Patril medzi naše rozhlasové legendy. Jeho reportovanie zo športových podujatí plné vášne, farbistých prirovnaní, ako aj pocitu zodpovednosti k poslucháčovi a samotným športovcom ho právom zaradili do rozhlasového panteónu,” uviedlo rádio. Český šoubiznis zasiahla smrť obľúbeného speváka a hudobníka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj Foto: FB/Rádio Regina Stred