Filmový svet prišiel o ďalšieho známeho herca, ktorý sa preslávil účinkovaním v seriálu 77 Sunset Strip či Pomáda. Smrť 87-ročnej hviezdy potvrdil na sociálnej sieti jeho syn.

Do filmového neba odišiel 87-ročný herec Edd Byrnes. Fešák, ktorý stvárnil viacero postáv a zahral si v početných snímkach, sa preslávil najmä rolou Kookieho v seriáli 77 Sunset Strip. Do povedomia fanúšikov sa zapísal aj úlohou Vinceho Fontaina v muzikáli Pomáda, ktorý milujú ľudia na celom svete.

Smutnú novinu potvrdil jeho 54-ročný syn Logan na sociálnej sieti: ,,S hlbokým zármutkom vám oznamujem, že môj otec Edd Byrnes umrel. Bol úžasný človek a jeden z mojich najlepších priateľov,” uvádza dojímavé slová.

Edd sa prisťahoval z New Yorku do Hollywoodu ako dvadsiatnik s pár stovkami dolárov vo vrecku. Jediné, čo mal, bol sen uspieť v zábavnom priemysle, a to sa mu napokon podarilo vo veľkom štýle. Herec sa oženil s herečkou Asou Maynor, s ktorou vychoval syna Logana, no v roku 1971 sa po deviatich rokoch manželstva rozviedli. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: thesun.co.uk│ Foto: Twitter, Facebook/Grease