Z hudobného sveta sa k fanúšikom dostala mimoriadne smutná správa. Obľúbená slovenská speváčka, ktorá sa na scéne presadila najmä v sedemdesiatych rokoch, podľahla dlhej a ťažkej chorobe.

Obľúbená Eva Biháryová-Rózsová, žiaľ, v utorok v Bratislave zomrela vo veku 71 rokov. Speváčka podľahla podľa informácií Sme dlhej a ťažkej chorobe, s ktorou roky bojovala. S manželom Jurajom vychovala dve deti, z ktorých vyrástli muzikanti.

Ide o hudobníčku Michaelu a na Slovensku veľmi známeho basgitaristu, producenta, dirigenta a skladateľa Oskara Rózsu. Eva, ktorá sa zapísala do povedomia fanúšikov najmä počas sedemdesiatych rokov, sa pritom viackrát objavila aj na Bratislavskej lýre a pravidelne pôsobila i v obľúbenej relácií Repete.

Prvýkrát vystúpila v roku 1967 v televíznej súťaži Zlatá kamera s piesňou Summertime, kde skončila druhá hneď za Evou Mázikovou. Najväčší úspech jej priniesla v roku 1971 pieseň Vieroslava Matušíka Stará mama. Tvorbu Biháryovej a známe piesne si pripomenie RTVS v Rádiu Regina už v piatok o 23.00 h. Česť jej pamiatke a úprimnú sústrasť rodine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YouTube/Eva Biháryová