Z talianskeho filmu prišli smutné správy. Vo veku 90 rokov zomrela kedysi slávna a nádherná herečka. Umelkyňa získala za svoju tvorbu množstvo ocenení a napokon sa stiahla do ústrania kvôli zdravotným problémom, ktoré sa vekom zhoršovali.

Vo veku 90 rokov zomrela v stredu v rodnom Ríme talentovaná a nádherná herečka Monica Vitti. Smutnú správu potvrdil taliansky minister kultúry Dario Franceschini: “Zbohom, Monica Vittiová, zbohom, kráľovná talianskeho filmu. Dnes je skutočne smutný deň, odišla veľká umelkyňa a veľká Talianka,“ rozlúčil sa.

Vittiová prejavila herecký talent už od mladého veku a v roku 1953 skončila štúdium na Akadémii dramatických umení v Ríme, pričom začala hneď s účinkovaním v divadle. Len rok na to sa objavila po prvýkrát pred kamerou. Vo svojich 29 rokoch ju obsadil režisér Michelangelo Antonion do filmu Dobrodružstvo a Monica bola okamžite nominovaná na cenu BAFTA. Režisér ju napokon obsadil do ďalších filmov Noc, Zatmenie a Červená pustatina.

Okrem toho vynikla aj v komédií Dievča s pištoľou, za ktorú bola ocenená soškou Zlatý glóbus. Za svoju kariéru získala aj 5 talianskych cien Donatellov David, 7 ocenení Taliansky Zlatý Glóbus a aj Zlatého Leva v Benátkach. Za herecký talent zožala od kritikov obrovské chvály a presadila sa aj ako scenáristka a režisérka. Po poslednom filme v roku 1989 sa v roku 2002 stiahla do ústrania. Dôvodom bol zhoršujúci sa zdravotný stav herečky, ktorá trpela demenciou spôsobenou Alzheimerovou chorobou. Nedávno zomrel známy otec českého herca a speváka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  variety.comFoto: YT/Rai, Twitter