Smutná správa: ZOMRELA slávna a krásna talianska herečka!

Dátum:

Z talianskeho filmu prišli smutné správy. Vo veku 90 rokov zomrela kedysi slávna a nádherná herečka. Umelkyňa získala za svoju tvorbu množstvo ocenení a napokon sa stiahla do ústrania kvôli zdravotným problémom, ktoré sa vekom zhoršovali.

Vo veku 90 rokov zomrela v stredu v rodnom Ríme talentovaná a nádherná herečka Monica Vitti. Smutnú správu potvrdil taliansky minister kultúry Dario Franceschini: „Zbohom, Monica Vittiová, zbohom, kráľovná talianskeho filmu. Dnes je skutočne smutný deň, odišla veľká umelkyňa a veľká Talianka,“ rozlúčil sa.

Vittiová prejavila herecký talent už od mladého veku a v roku 1953 skončila štúdium na Akadémii dramatických umení v Ríme, pričom začala hneď s účinkovaním v divadle. Len rok na to sa objavila po prvýkrát pred kamerou. Vo svojich 29 rokoch ju obsadil režisér Michelangelo Antonion do filmu Dobrodružstvo a Monica bola okamžite nominovaná na cenu BAFTA. Režisér ju napokon obsadil do ďalších filmov Noc, Zatmenie a Červená pustatina.

Okrem toho vynikla aj v komédií Dievča s pištoľou, za ktorú bola ocenená soškou Zlatý glóbus. Za svoju kariéru získala aj 5 talianskych cien Donatellov David, 7 ocenení Taliansky Zlatý Glóbus a aj Zlatého Leva v Benátkach. Za herecký talent zožala od kritikov obrovské chvály a presadila sa aj ako scenáristka a režisérka. Po poslednom filme v roku 1989 sa v roku 2002 stiahla do ústrania. Dôvodom bol zhoršujúci sa zdravotný stav herečky, ktorá trpela demenciou spôsobenou Alzheimerovou chorobou. Nedávno zomrel známy otec českého herca a speváka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  variety.comFoto: YT/Rai, Twitter

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...